Skip to content Skip to footer

Felsefemiz

Felsefemiz

Şarabın ana vatanı olan bu topraklarda dünyanın en güzel şaraplarının üretildiğine İnanıyoruz.

Kendi şaraplarımızın, kendi insanlarımız tarafından tam olarak bilinmesini istiyoruz. Türk şarabının ilerleyişinin, Türk mutfağı ile olacağına inanıyoruz. Cömert topraklarımızın tüm butik şarap üreticilerinin şarap dükkanlarımızda tanınmasını istiyoruz. Türk şaraplarının, şimdiden damaklarda yer edinmesini istiyoruz. Dünyada söz sahibi olmaya başlayan ve yakın gelecekte pazar payını katlayarak arttıracak olan şarabın anavatanı olan bu topraklarda, gelişen yatırımlar, özenle, planlı bir şekilde ama amatör ruhu ve heyecanı da her zaman koruyarak yapılan üretimler ile hem Eski Dünya hem de Yeni Dünya şarapları ile yarışan, harika şaraplar üretildiğine ve Türk şaraplarının dünya şarapları arasında çok önemli bir yer edineceğine inanıyoruz.

İyi şarap pahalı olmak zorunda değildir!

Kendi şaraplarımızın, kendi insanlarımız tarafından tanınmasını, damaklarda yer edinmesini istiyoruz ve cömert topraklarımızın tüm butik şarap üreticilerinin başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında tanınmasını istiyoruz. İyi şarap pahalı olmak zorunda değildir! Sloganımız ile şaraba meraklı herkes ile buluşmayı hedefliyoruz.

Şarap haricinde direk yerli üreticiden aldığımız peynir, şarküteri, reçel, bal, zeytin ve zeytinyağı ürünleri ile misafirlerimize Anadolu’nun zengin gastronomisini sunmak ve yerli üreticiyi desteklemek istiyoruz.

Bu misyon ile yılda dört gez Sensus Mutfak ekibi 7 bölgede tadım turları yaparak direk üreticiden tadımlar yapmaktadır.